iTouchless paperin annostelija
Meitä laiskoja ihmisiä hemmotellaan jälleen. Tällä kertaa kylläkin todella typerällä laitteella. iTouchless on paristoilla toimiva paperin annostelija. Heilautat vain kättäsi paperitelineen edessä ja saat automaattisesti yhden tai puolikkaan arkin paperia. Tuote vaatii minusta kehittelyä, koska se ei leikkaa sinulle arkkia valmiiksi. Hinnasta ei ole mitään tietoa. [youtube]OYJW1AcOzJs[/youtube]
Kirjoitettu
14. maaliskuunta 2007 kategoriaan Keittiö, Kotitalous.
|
14.3.2007 - 10:21
Vastaavan laisia gadgetteja on ihan oikeassa käytössä, esim:
http://www.gp.com/awayfromhome/enmotion/
ja
http://www.lotusprofessional.fi/files/4LTrfMe94/BLOCKEDITOR.BE_linkki_kuva.5.attachment/enMotion.pdf
Kummankin urlin takaa löytyy sama laite, mutta teräskuorinen on luonnollisesti komeampi. Muovikuorisia on myyty Suomessa paristojen ja käsipyyherullan kanssa 29.90 eurolla. Melko edullista ”hitechia” siis..:)
Nyt pari vuotta noita päivittäin käyttäneenä voin todeta, että ihan näppäriä kaluja ovat niin kauan kuin ne pysyvät kunnossa. Välillä oli ongelmia paperin jumiutumisen kanssa.